Безпечне освітнє середовище школи є основою якісної освіти і складається з багатьох компонентів, факторів, умов. Це середовище має бути вільним від алкоголю, тютюнопаління та наркотичних речовин.
Натомість правоохоронні органи та журналістські розслідування свідчать про широку мережу розповсюдження наркотиків у школах, професійних та вищих навчальних закладах.
http://bit.ly/2MyO72j
http://bit.ly/2pevLvo
Практично біля кожної школи є реклама наркотиків на стовпах, парканах – це надписи з кодовим словом та адресою у Skype, Телеграм чи інших месенджерах.
За даними Державної служби України з контролю за наркотиками кожен четвертий український підліток до 16 років вже спробував наркотики. Середній вік першої спроби 9 до 13 років.
http://bit.ly/2MwJBBw
Багато заходів та намірів прописано у Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року.
http://bit.ly/33jkuIY
Але наскільки якісно та повно реалізується цей документ?
На жаль, дуже мало існує комплексних профілактичних програм протидії наркотиків у закладах освіти, відчувається брак фахівців, які вміють працювати з дітьми, підлітками та молоддю. Адже методи залякування підлітків майже не діють, а лише викликають зацікавленість до того, чим їх намагаються налякати.
Причини вживання наркотиків різні: особисті психологічні проблеми та проблеми у сім’ї, тиск середовища тощо. Але ж такі фактори як задоволення, доступність, цікавість, можливість стати в опозицію, похизуватися також спонукають до спроб.
Одним з сучасних методів боротьби з наркозлочинністю є чат-бот «СтопНаркотик» для месенджеру Telegram https://t.me/stopdrugsbot/, де кожен може повідомити про вебсайти, акаунти у соціальних мережах, фізичні адреси через які здійснюється розповсюдження наркотиків.
Поліція отримує повідомлення від громадян та здійснює всі необхідні заходи для блокування та розслідування злочинів.
Цей новий інструмент був представлений на засіданні депутатської комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобігання корупції Київської обласної ради.
Телеграм-канал «СтопНаркотик» був апробований на Харківщині і тепер буде впроваджуватись у Київській області.
Саме про необхідність налагодження співпраці з усіма зацікавленими сторонами у протидії наркоманії ми спілкувалися на засіданні комісії. Важливо, що необхідно розробити програму протидії наркоманії, план спільних між Службою освітнього омбудсмена, Національною поліцією України, МОН, закладами освіти, громадськими організаціями.