29 жовтня мав нагоду взяти участь у першому засіданні робочої групи, сформованої Міністерством внутрішніх справ України в межах проєкту “Вихователь безпеки”. Засідання відбулося за головування заступниці міністра внутрішніх справ України Катерини Павліченко.
Найголовнішим в освіті є безпека учасників освітнього процесу, створення безпечного освітнього середовища, бо якщо життю та здоров’ю учня загрожує небезпека – якість освіти втрачає свій сенс. Створення безпечного і комфортного освітнього середовища, забезпечення права на таке середовище – спільна мета органів державної влади, освітніх управлінців, освітнього омбудсмена, правоохоронних органів.
В основі проєкту “Вихователь безпеки” – людина, яка має стати комунікатором у громаді між закладом освіти та правоохоронними органами, щоб створити безпечне середовище для учнів, батьків та вчителів. Планується, що спеціаліст безпеки буде, зокрема, сприяти ранньому виявленню та усуненню негативних явищ в закладі, співпрацюватиме з рятувальниками, з поліцейськими, з органами місцевого самоврядування, органами батьківського самоврядування. Поки що методики реалізації цього проєкту, зокрема, нормативно-правова база, кваліфікаційні вимоги до спеціаліста безпеки, критерії відбору, навчальна програма для майбутніх спеціалістів безпеки напрацьовуються. Для мене дуже важлива можливість долучитися до цього проєкту й спільно над ним працювати.
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов
Також після засідання на окремій зустрічі поспілкувався із заступницею міністра внутрішніх справ України Катериною Павліченко. Обговорили напрямки співпраці для того, щоб спільно робити освітнє середовище безпечнішим.
Зі свого боку заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко звернула увагу на вкрай необхідний крок – розробку алгоритму взаємодії закладів освіти з правоохоронними органами, Державною службою України з надзвичайних ситуацій у надзвичайних ситуаціях, зокрема у разі збройного нападу в закладі освіти.
Заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко
У цій роботі кожній із сторін дуже важливо розуміти, які проблеми є пріоритетними для нас. Тому запропонував провести опитування і серед освітян, і серед правоохоронців про те, які питання у системі зв’язків “освіта-правоохоронні органи” є найбільш проблемними і які потребують першочергового вирішення.
Дуже важливо налаштувати співпрацю у запобіганні та протидії булінгу. Під час зустрічі ми запланували спільну правопросвітницьку діяльність для керівників закладів освіти та правоохоронних органів з цього питання.
Загалом вважаю нашу зустріч дуже конструктивною і вдячний Міністерству внутрішніх справ України за увагу до проблем освіти і за готовність діяти разом задля досягнення головної мети – створення освітнього середовища, яке безпечне та комфортне для всіх його учасників.
Автор фото: Андрій Новицький