Призначено другого освітнього омбудсмена України. Ним стала Надія Лещик. Відповідне рішення затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01 листопада 2024 року № 1069-р відповідно до статті 73 Закону України “Про освіту” та постанови Кабміну від 6 червня 2018 року № 491.

На думку Надії Лещик, робота Служби освітнього омбудсмена потребує нового бачення та розширення кількості інструментів щодо захисту прав й удосконалення наявних інструментів, що дозволить більш ефективно захищати здобувачів освіти, їхніх батьків та педагогів.

Також планує виявляти проблемні питання у сфері освіти, які призводять до порушення прав або можуть призвести до їх порушення, та шукати шляхи їхнього розв’язання спільно з тими, хто долучений до сфери освіти. 

Освітній омбудсмен продовжить налагоджувати комунікацію та співпрацю зі здобувачами освіти, батьками, вихователями, вчителями, директорами закладів освіти, керівниками органів управління освітою, органами влади усіх рівнів, зокрема з Міністерством освіти і науки України та Верховною Радою України. 

Надія Лещик народилася і проживає в місті Бровари. Все життя присвятила роботі у сфері освіти. Розпочала шлях в освіті на посаді вихователя закладу дошкільної освіти. Далі продовжила свою роботу в закладах середньої й позашкільної освіти. Має тривалий досвід роботи освітнього менеджменту в державних установах сфери освіти. З жовтня 2019 року очолювала відділ медіа та аналітики Служби освітнього омбудсмена.

Має активну громадянську позицію та тверду моральну позицію щодо несприйняття корупції. Захищає права учасників освітнього процесу, пропонує та наполегливо адвокатує на державному рівні освітні зміни, зокрема до законодавства, задля захисту прав та розвитку української освіти. За час роботи у Службі освітнього омбудсмена розробила та запропонувала більш як 50 пропозицій щодо удосконалення законодавства у сфері освіти та захисту прав – до Законів України, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства освіти і науки України, частина з яких враховано.

Займалася громадською діяльністю у сфері освіти, зокрема була заступницею голови Громадської ради при управлінні освіти Броварської міської ради м. Бровари. Має волонтерський досвід.

Здобула три вищі освіти:

  • за спеціальністю “Педагогіка та психологія”. Кваліфікація “Викладач педагогіки та психології. Вихователь дошкільного закладу”
  • за спеціальністю “Управління навчальним закладом”. Кваліфікація “Керівник навчального закладу”
  • за професійною кваліфікацією “Магістр державного управління”. Спеціальність “Електронне урядування”. 

Має друковані праці. 

Була експерткою та тренеркою освітніх проєктів, зокрема тренеркою проєкту щодо формування нетерпимості та негативного ставлення до корупції у молоді, здійснювала юридичне консультування педагогів. 

Перший освітній омбудсмен України, Сергій Горбачов, був звільнений з посади розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2024 р. № 764-р у зв’язку із закінченням строку трудового договору.