“Багато хто з батьків вважає, що ця проблема булінгу ніяк не стосується їхньої дитини, а навіть якщо так, то це не серйозно, це – «школа життя». А хтось занадто зайнятий роботою, клопотами і не звертає на це увагу. На жаль, такий підхід може нашкодити вашій дитині та призвести до неприємних, або, навіть, трагічних наслідків”, – зазначив освітній омбудсмен Сергій Горбачов, – “Саме тому треба постійно нагадувати про небезпеку цього ганебного явища та допомогати батькам захищати дітей”.
За даними дослідження, яке провів ЮНІСЕФ, майже кожна дитина вже зустрічалася або зіштовхнеться з булінгом в майбутньому.
Для того, щоб обрати правильний спосіб дій допомоги дитині, треба добре знати, ким саме була ваша дитина у ситуації булінгу:
СВІДКОМ? ЖЕРТВОЮ? КРИВДНИКОМ?
Дуже важливо мати у родині довірливі стосунки, щоб відверто говорити з дитиною і мати можливість їй вчасно допомогти.
Звичайно, говорити на ці складні і болючі теми треба дуже обережно, розуміючи можливі наслідки.
Про те, як саме це можна робити, читайте статтю на нашому сайті http://bit.ly/2XLEXVf
Можливо, перша розмова буде невдалою. В такому випадку зберігайте спокій, запасіться терпінням і спробуйте ще! Якщо дитина не дуже активно відповідає, чи каже «не знаю», можна запропонувати подумати разом, пошукати інформацію і все ж таки повернутися до розмови через декілька днів. Не бійтеся говорити на цю тему, особливо якщо у вас є підстави підозрювати, що з
дитиною не все гаразд.
Освітній омбудсмен закликає всіх небайдужих приєднатися до флешмобу
“Запитай дитину про булінг!” і поставити відповідну рамку на фото свого
акаунту на Facebook.
Долучайтеся, не залишайтеся осторонь цієї проблеми.
Звичайно, дізнатися про те, що відбувається з дитиною – це дуже важливо. Але це – лише перший крок. Якщо з’ясується, що проблема булінгу таки є – як допомогти дитині у цій ситуації?
Саме тому протягом тижня з 25 листопада по 1 грудня 2019 року, доки триватиме флешмоб, на сайті омбудсмена щодня будуть публікувати практичні матеріали для батьків та вчителів на тему запобігання та протидії булінгу. Ці матеріали будуть доступні на нашому сайті постійно – ви у будь-який момент можете їх використовувати.
Наш сайт – не єдине джерело, де можна дізнатися, як допомогти дитині. По допомогу та за порадою діти і батьки можуть звернутися до Національної дитячої “гарячої лінії” за телефоном: 0 800 500 225 або 116 111 (дзвінки в межах України безкоштовні). Лінія працює в будні з 12.00 до 16.00.
Звертаємо вашу увагу на спеціалізований сайт ЮНІСЕФ, який допоможе дітям, батькам та освітянам знайти інформацію про булінг, а також дасть можливість пройти тест, що виявить справжню дитячу дружбу.
Щоб додати рамку до фото профілю:
- Перейдіть за посиланням: www.facebook.com/profilepicframes/
- Знайдіть рамку “запитай дитину про булінг” та клацніть по ній.
- На фото вашого профілю з’явиться відповідна рамка.
- Нажміть “Встановити як
аватар”.
Освітній омбудсмен здійснює захист прав здобувачів освіти, батьків
педагогічних та наукових працівників. Більшість з яких становлять
неповнолітні, серед яких розповсюдженим явищем є булінг, який порушує
право на безпечну освіту.
Офіційна сторінка освітнього омбусмена:
https://www.facebook.com/Education.Ombudsman.Sergii.Gorbachov/