Якщо вам потрібно швидко знайти законодавче або нормативно-правове рішення для врегулювання того чи іншого освітнього питання, вміло та юридично грамотно захистити власні права або ж ви просто хочете стати більш обізнаними про права учасників освітнього процесу та правові засади діяльності освіти – тоді вам на допомогу наш Wiki довідковий сайт “Права в освіті” https://info.eo.gov.ua/.
Кожен учасник освітнього процесу, а також управлінці громад можуть знайти тут необхідну для себе інформацію та роз’яснення, адже на сайті функціонує 4 розділи, створені з урахуванням ключових сторін, долучених до освітнього процесу. Це розділи:
- здобувачам освіти та батькам
- педагогам
- освітнім управлінцям.
Окремий розділ – “Безпечне освітнє середовище” присвячений ключовим питанням безпеки учасників освітнього процесу, зокрема в умовах воєнного стану. Наразі це більше 15-и безпекових тем, які включають підрозділи з роз’ясненнями на теми булінгу, надзвичайних ситуацій, медичної допомоги, персональних даних у закладі освіти, пожежної безпеки, реагування на нещасні випадки, укриттів, санітарних норм та правил тощо https://info.eo.gov.ua/bezpechne-osvitnye-seredovyshhe/ .
Здобувачі освіти та їх батьки знайдуть на Wiki довідковому сайті “Права в освіті” корисну інформацію на більш як 20 тем щодо освітнього процесу, зокрема про:
- зарахування, відрахування, переведення та збереження місця здобувачів освіти в закладі освіти
- домашніх завдань, документів про освіту, реорганізації освітньої мережі
- безоплатності освіти та благодійних внесків
- тощо https://info.eo.gov.ua/zdobuvacham-osvity-ta-batkam/ .
Для педагогічних працівників систематизовано 25 тем, серед яких:
- академічна свобода
- атестація
- відпустки
- заміна вчителя
- педагогічне навантаження, педагогічний стаж
- оплата праці, трудовий договір тощо https://info.eo.gov.ua/pedagogam/ .
Ми оновили та розширили наш довідковий сайт, додавши нові розділи та теми. Абсолютно новим на довідковому сайті є розділ освітнім управлінцям, який вміщує майже 20 тем, зокрема щодо:
- автономії закладів освіти
- ліквідації закладів освіти
- реорганізації освітньої мережі, призначення на посади керівника закладу освіти, зокрема т.в.о. та в.о., управління закладом освіти
- фінансування закладів
- кваліфікаційних вимог на педагогічні посади
- проведення інституційного аудиту в закладах освіти https://info.eo.gov.ua/osvitnim-upravlinczyam/. Матеріали цього розділу сайту підготовлено у межах проєкту «Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей», який реалізує Центр інноваційної освіти «Про.Світ» за підтримки ULEAD з Європою та у співпраці зі Службою освітнього омбудсмена.
Запрошуємо ознайомитися з Wiki довідковим сайтом “Права в освіті” https://info.eo.gov.ua/.
Фото: freepik