Хто отримає доплату та який порядок розподілу субвенції

 

Педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти державної та комунальної форми власності з 1 січня 2025 р. почнуть отримувати щомісячну доплату у розмірі 1300 гривень; а з 1 вересня 2025 р. та до кінця календарного року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, у розмірі 2600 гривень. Відповідна Постанова Кабінету Міністрів України № 1286 від 08.11.2024 року набрала чинності 1 січня 2025 року.

Щоб забезпечити таку доплату педагогам закладів загальної середньої освіти КОМУНАЛЬНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ, держава виділила субвенцію місцевим бюджетам. Це визначає Постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2024 р. № 1515 (набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 січня 2025 року). Постанова затверджує Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення доплат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти (далі Порядок та умови). Відповідно до пункту 3 Порядку та умов, субвенція спрямовується на виплату щомісячної доплати за роботу в несприятливих умовах праці з нарахуваннями педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти усіх типів комунальної форми власності:

  • початкові школи
  • гімназії
  • ліцеї
  • заклади спеціалізованої освіти
  • спеціальні школи
  • навчально-реабілітаційні центри та структурні підрозділи таких закладів (пансіон, дошкільний підрозділ, позашкільний тощо) комунальної форми власності.

Також Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2024 р. № 1515 вносяться зміни до Постанови КМУ від 8 листопада 2024 р. № 1286.  Вони передбачають, що педагогічним працівникам, які за основним місцем роботи у закладі загальної середньої освіти за основною посадою мають навчальне навантаження менше ставки або виконують обсяг педагогічної роботи менше ставки, доплата встановлюється у визначених розмірах, незалежно від обсягу навчального навантаження та/або обсягу педагогічної роботи, що виконується педагогічним працівником. Також, відповідно до змін, рекомендується органам місцевого самоврядування встановлювати передбачену доплату за роботу в несприятливих умовах праці педагогічним працівникам інших закладів та установ освіти, які утримуються з відповідного місцевого бюджету.

ЯК РОЗПОДІЛЯЮТЬСЯ КОШТИ СУБВЕНЦІЇ?
Кошти субвенції розподіляються між обласними бюджетами та бюджетами місцевого самоврядування, враховуючи розмір доплати, який ми зазначали вище, з розрахунку на:

  • кількість ставок педагогічних працівників, які за основним місцем роботи у закладі освіти за основною посадою мають навчальне навантаження одну чи більше ставки або виконують обсяг педагогічної роботи на ставку;
  • кількість педагогічних працівників, які за основним місцем роботи у закладі освіти за основною посадою мають навчальне навантаження менше ставки або виконують обсяг педагогічної роботи менше ставки;
  • кількість ставок педагогічних працівників, які, крім роботи за основною посадою, додатково мають у цьому закладі освіти навчальне навантаження (за тарифікацією), та/або працюють за сумісництвом (пункт 4 Порядку та умов)

Казначейство щомісяця до 10 числа перераховує субвенцію на рахунки місцевих бюджетів, відкриті в органах Казначейства, згідно з розписом державного бюджету. Місцеві ради мають право перерозподіляти у межах відповідного місцевого бюджету обсяг субвенції в поточному бюджетному періоді між закладами освіти для забезпечення виплати доплати педагогічним працівникам у повному обсязі.

З розподілом обсягу субвенції місцевим бюджетам можна ознайомитися в додатках до Постанови від 27 грудня 2024 р. № 1515.

Докладно про доплату в листі МОН № 1/24704-24 від 31 грудня 2024 р. “Про встановлення доплати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2024 № 1286”.

Фото: freepik