Служба освітнього омбудсмена продовжує працювати та захищати права учасників освітнього процесу.
Коротко про нашу роботу за жовтень.
ЗВЕРНЕННЯ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ВІДНОВЛЕННЯ ПРАВ
З 01.10.2024 року до 31.10.2024 року до Служби надійшло 122 звернення від учасників освітнього процесу. Найчастіше до нас зверталися щодо:
- дій працівників закладів освіти в умовах воєнного стану;
- атестації педагогічних працівників;
- булінгу;
- конфліктів між дорослими учасниками освітнього процесу;
- умов праці педагогічних працівників.
Також Служба здійснює заходи щодо відновлення порушених прав у нових зверненнях та раніше отриманих. Загалом за цей період було:
- надано рекомендацій закладам освіти — 55;
- надано рекомендацій органам управління освітою — 21;
- надіслано звернень до органів державної влади — 20;
- надано письмових роз’яснень щодо прав учасників освітнього процесу — 125;
- надіслано повідомлення заявникам про подальшу комунікацію із закладами, управліннями та повідомлення про очікування результатів — 115;
- надано консультацій заявникам (телефоном та в месенджерах, соціальних мережах) — 64.
ПРОПОЗИЦІЇ ДО ЗАКОНОДАВСТВА ТА АНАЛІЗ ОСВІТНІХ ПРОБЛЕМ
У відповідь на запит від Конституційного Суду України працівники Служби освітнього омбудсмена здійснили аналіз та опрацювали постанову Кабінету Міністрів України від 12.04.2017 № 261 щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення абзацу 2 пункту 3 Порядку відшкодування особами витрат, пов’язаних з їх утриманням у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських.
Також Службою було розроблено та надіслано пропозиції до проєкту Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження профільної середньої освіти”, який знаходиться на громадському обговоренні.
Працівники Служби взяли участь у засіданні підкомітету з питань загальної середньої, інклюзивної освіти та освіти на тимчасово окупованих територіях Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій щодо розгляду проєкту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про повну загальну середню освіту” щодо запровадження заходів безпеки в закладах загальної середньої освіти” (реєстр. № 11543 від 02.09.2024), де надали свої пропозиції до зазначеного законопроєкту.
У відповідь на лист Міністерства освіти і науки України проаналізовано питання та надано роз’яснення щодо обробки персональних даних в освітньому мобільному додатку “Мрія”.
КОМУНІКАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА УЧАСТЬ У ЗАХОДАХ
З 01.10 до 31.10.2024 року Служба освітнього омбудсмена підготувала та оприлюднила на своїх комунікаційних каналах 8 публікацій, зокрема:
- щодо безоплатного харчування учнів початкових класів за рахунок державного бюджету;
- щодо досвіду громад із залучення молоді до роботи у закладах освіти;
- інтерв’ю з молодими вчителями щодо їх проблем та мотивації до роботи у закладах освіти, проведені працівниками Служби;
- роз’яснення-реагування щодо правомірності дій педагогічних працівників.
Крім того, актуалізували розділ сайту освітнього омбудсмена “Освіта в умовах воєнного стану”, створили та оновили 5 підрозділів на сайті Wiki довідник – інформацію для педагогів та здобувачів освіти щодо освітнього процесу.
З основними завданнями Служби освітнього омбудсмена ви можете ознайомитися у пункті 15 Положення про освітнього омбудсмена.
Фото: freepik