Після закінчення каденції першого освітнього омбудсмена Сергія Горбачова 16.08.2024 року, Служба освітнього омбудсмена й надалі продовжує працювати та захищати права учасників освітнього процесу.
Коротко про нашу роботу.
ЗВЕРНЕННЯ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ВІДНОВЛЕННЯ ПРАВ
З 17.08.2024 року до 09.09.2024 року до Служби надійшло 92 звернення від учасників освітнього процесу. Найчастіше до нас зверталися щодо:
- дій працівників закладів освіти в умовах воєнного стану;
- вільного вибору виду і форми здобуття освіти;
- умов праці педагогічних працівників;
- формування класів (груп) у закладах освіти;
- булінгу.
Також Служба здійснює заходи щодо відновлення порушених прав у нових зверненнях та раніше отриманих. Загалом за цей період було:
- надано рекомендацій закладам освіти — 11;
- надано рекомендацій органам управління освітою — 7;
- надіслано звернень до органів державної влади — 10;
- надано письмових роз’яснень щодо прав учасників освітнього процесу — 62;
- надіслано повідомлення заявникам про подальшу комунікацію із закладами, управліннями та повідомлення про очікування результатів — 15;
- надано консультацій заявникам (телефоном та в месенджерах, соціальних мережах) — 107;
- надано відповідей на доступ до публічної інформації – 1.
ПРОПОЗИЦІЇ ДО ЗАКОНОДАВСТВА ТА АНАЛІЗ ОСВІТНІХ ПРОБЛЕМ
За цей короткий проміжок часу Службою було розроблено та надіслано пропозиції до проєкту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку, вихованців та учнів”, який знаходиться на громадському обговоренні.
Також працівники Служби вивчали проблемні питання щодо медичних оглядів працівників закладів освіти й звернулися з листом до Держпраці щодо трудових питань, які можуть виникнути під час медоглядів.
Ще одне важливе питання, яке зараз аналізують працівники Служби, – дотримання прав дітей з особливими освітніми потребами, зокрема чому субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами не надходить до фахівців, які проводять корекційно-розвиткові заняття з дітьми.
КОМУНІКАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА УЧАСТЬ У ЗАХОДАХ
З 17.08.2024 року до 09.09.2024 Служба освітнього омбудсмена підготувала та оприлюднила на своїх комунікаційних каналах 6 публікацій, зокрема:
- щодо тривалості й термінів навчального року та літніх канікул
- щодо того, як навчатися і зберігати зв’язок з Україною дітям, які перебувають за кордоном, у 2024-2025 навчальному році
- щодо оновлення законодавства у зарахуванні педагогічного стажу та у виплаті допомоги на оздоровлення.
Крім того, до навчального року ми відповідно актуалізували розділ сайту освітнього омбудсмена “Освіта в умовах воєнного стану”, створили та оновили 20 підрозділів на сайті Wiki довідник – інформацію для педагогів та здобувачів освіти щодо освітнього процесу у новому навчальному році.
З основними завданнями Служби освітнього омбудсмена ви можете ознайомитися у пункті 15 Положення про освітнього омбудсмена.
Фото: freepik